Kontakt

Jurek Szczepkowski
tel. +48 608 348 044
e-mail: kontakt@jurekszczepkowski.pl

Marysia Starzewska
tel. +48 882 834 921
e-mail: maryska_star@hotmail.com

W razie problemów z połączeniem, proszę wysłać SMS, gdyż w dolinie nie ma zasięgu.

Adres

Czarne 4
38-307 Sękowa

Nr konta do wpłaty zaliczki:

Maria Starzewska – Biskwit Niski
72 1140 2004 0000 3902 7809 3649

Jak dojechać na Czarne ?

Na Czarne najlepiej dojechać samochodem, gdyż bezpośredniego połączenia komunikacją publiczną nie ma. Jadąc samochodem mamy kilka możliwości:

  • od Gorlic w Zdyni należy skręcić z drogi nr 977 w lewo, zaraz za budynkiem OSP. Do przejechania pozostaje 10 km przez las, drogą szutrową, aczkolwiek dobrze utrzymaną. Po drodze mijamy miejsce, gdzie odbywa się Łemkowska Watra oraz rozjazd, na którym należy kierować się w prawo. Na skrzyżowaniu przy budynku dawnego schroniska "Radocyna", należy skręcić w lewo i przejechać jeszcze około 800m. Jest to najlepiej utrzymana droga dojazdowa.

  • od Gorlic w Małastowie skręcamy w lewo kierując się na Jasionkę. Ostatni, 5 - kilometrowy odcinek, to droga głównie szutrowa, możliwe koleiny i kamienie, aczkolwiek droga dobrze utrzymana. Zimą może być nieprzejezdna.

  • od Jasła: Krempna, Kotań, Rostajne, Wyszowatka, Długie. Do Wyszowatki prowadzi wąska droga asfaltowa. Później zaczyna się droga szutrowa, dobrze utrzymana. Za Długiem konieczny przejazd przez Wisłokę (jeśli poziom wody jest niski, możliwy przejazd w płytkim miejscu samochodem osobowym), lub przez mostek. Trzeba brać pod uwagę problemy z przejazdem, jeśli poziom wody w rzece jest wysoki. Za rzeką należy skręcić w prawo i przejechać jeszcze około 400 metrów.Jeśli nie dysponyjecie samochodem, istenieje możliwość umówienia się i dowiezienia chętnych z Gorlic.
O szczegóły proszę pytać telefonicznie.