Warsztaty ceramiczne na Czarnem, to czas spędzony na łonie natury, z dala od cywilizacji, wśród pięknych pejzaży Beskidu Niskiego. Pracując z gliną, wsłuchujemy się w siebie i w głosy przeszłości.

Warsztaty adresowane są do wszystkich niezależnie od stopnia znajomości techniki. Odbywają się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności zarówno osobom zaawansowanym, jak i postawić pierwsze kroki początkującym. Warsztaty skoncentrowane są na pracy na kole garncarskim, ale oczywiście poznajemy też techniki modelowania w ręku.

Czego uczymy się na warsztatach ?

Podczas warsztatów przejdziemy wspólnie przez cały proces technologiczny tworzenia ceramiki: od nauki toczenia na kole garncarskim, aż po radość i łzy na widok własnych przedmiotów.

  - tworzenie prac dowolną metodą (toczenie na kole, lepienie, rzeźba),
  - suszenie,
  - czyszczenie,
  - szkliwienie
  - dwukrotny wypał w piecu opalanym drewnem.

Przez czas warsztatów mieszkamy razem i razem dzielimy się obowiązkami domowymi w trybie wachtowym. Żyjemy w dość odludnym miejscu Beskidu Niskiego, w domu bez wygód, zasięgu telefonów, internetu, telewizji. Za to natura wdziera się w nas wszystkimi zmysłami i to jest integralna część warsztatów. Proponuję, by tocząc, zasłuchać się w siebie, by odkryć to coś, wokół czego to wszystko się kręci. Może się uda.


Trzeba mieć ze sobą dużo uśmiechu, na pewno się przyda, ubranie robocze, krem do pielęgnacji rąk, latarkę, kalosze, śpiwór, gotowość dzielenia pokoju z innymi. Gwarantuję, że będzie to bardzo aktywny wypoczynek ale za to bez nieustannych telefonów, bo nie ma zasięgu.


To warsztat dla ludzi, którzy chcą ciekawie spędzić urlop, ale również dla studentów szkół artystycznych czy profesjonalistów. Wszyscy znajdą miejsce do pracy i moją uwagę do współpracy.


Uczymy się uważności i współodpowiedzialności. Poznajemy cały proces technologiczny a jednak nie spinamy się, że musi powstać arcydzieło ... Ma nieprzeciekać i prosto stać ... Uczymy się cieszyć chwilą po chwili, całym procesem, by głębiej delektować się piciem herbaty ze zrobionych samodzielnie czarek. Uczymy się szanować świat w koło, czyli siebie.

Ile trwają warsztaty ?

Odpowiadając na uwagi uczestników warsztatów z poprzednich lat, proponujemy warsztaty w dwóch cyklach: dłuższym: 14 dni i krótszym: 8 dni, dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z kołem garncarskim zachęcamy, aby wybrały dłuższe warsztaty, ponieważ potrzeba czasu, aby nabrać biegłości w toczeniu.

Gdzie odbywają się warsztaty ?

Warsztaty odbywają się w pracowni ceramicznej w Czarnem, w malowniczej dolinie Beskidu Niskiego.
Dokładny adres, wraz z mapką dojazdu znajduje się na stronie KONTAKT.

Beskid Niski to wciąż mało znany zakątek Polski. Niezwykłe miejsce, położone na styku kultur, gdzie prawosławie spotyka się z chrześcijaństwem i gdzie wciąż jeszcze można znaleźć ślady wysiedlonych łemkowskich wsi.

Zdjęcia z Beskidu Niskiego i okolicy można obejrzeć w dziale GALERIA.

Masz pytania ?

Odpowiedzi na większość pytań, które zadają uczestnicy, zgromadziliśmy w dziale FAQ.

Pytania można zadawać również poprzez stronę na FACEBOOK'u
e-mail'em: kontakt@jurekszczepkowski.pl

oraz telefonicznie pod numerem: +48 608 348 044
(*) W razie problemów z połączeniem, proszę wysłać SMS - oddzwonię, w dolinie nie ma zasięgu.


Więcej o samym wypale można przeczytać na stronie: PIEC NA DREWNO.
Kilka słów o budowie pieca, w którym wypalamy ceramikę znajduje się na stronie: PIEC Z CZARNEGO.

POPRZEDNIE EDYCJE - FOTO

Warsztaty - sierpień 2014

2014-09-01

Warsztaty 2014

Fotorelacja z warsztatów '2013

2013-08-28

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Warsztaty - strona główna

Warsztaty ceramiczne

Powrót na stronę główną.

   F A Q

Warsztaty ceramiczne - FAQ

Najczęściej zadawane pytania związane z organizacją warsztatów.

Warsztaty na Facebook'u

Warsztaty ceramiczne - Facebook

Znajdź nas na Facebook'u !