DUŻE FORMY -
FORMOWANIE DUŻYCH NACZYŃ NA KOLE

Weekendowe warsztaty ceramiki


Od pewnego czasu coraz częściej pytany jestem, jak konstruować duże naczynia. Wymaga to nieco innych technik niż przy „normalnym” toczeniu, dlatego zwykle nie poświęcałem temu uwagi na warsztatach. Od 2014 roku proponujemy nową formę warsztatów: formowanie dużych naczyń na kole. Co wcale nie znaczy - toczenie!

Jak wyglądają warsztaty ?

Warsztaty te pomyślane są tak, by nabrać biegłości w technice. Tak więc możemy skupić się jedynie na budowaniu przedmiotu. To, co wynosimy z warsztatów, to umiejętność, a nie przedmiot. Ten wraca z powrotem do wiadra i służy następnym warsztatowiczom.

Ponieważ mamy do dyspozycji jedynie weekend, po krótkiej demonstracji zaczynamy pracę ... . Na bieżąco przechodzimy wspólnie przez kolejne etapy przedsięwzięcia. Ja cały czas jestem do dyspozycji i mam baczenie na waszą pracę.

Czy można zabrać ze sobą wykonane prace?

Oczywiście, dla niektórych sama umiejętność to zbyt mało i chcą mieć jeszcze namacalny dowód, szczególnie jeśli to jest pierwsza praca, a nasze ego jest równie wielkie jak to właśnie zrobione naczynie. Ponieważ suszenie dużych naczyń zajmuje całe tygodnie, a wypalenie wymaga specjalnych kosztów i pracy zespołowej, to jest to możliwe na zasadach indywidualnego umówienia się – a więc nie jest niemożliwe.

Uwaga: Po wszystkich innych warsztatach twórcy zabierają swoje prace – warsztaty dużych form to wyjątek!

FOTO
Nauka formowania dużych naczyń na kole Lepienie z gliny Duże naczynia - garncarstwo

Warsztaty - strona główna

Warsztaty ceramiczne

Powrót na stronę główną.

   F A Q

Warsztaty ceramiczne - FAQ

Najczęściej zadawane pytania związane z organizacją warsztatów.

Warsztaty na Facebook'u

Warsztaty ceramiczne - Facebook

Znajdź nas na Facebook'u !